لوگو موج فاطمی

موج فاطمی

لوگو موج فاطمی

بیانیه ستاد موج فاطمی

بسم الله الرحمن الرحیم 

 

إِنَّ الْمُسْلِمِینَ وَالْمُسْلِمَاتِ وَالْمُؤْمِنِینَ وَالْمُؤْمِنَاتِ وَالْقَانِتِینَ وَالْقَانِتَاتِ وَالصَّادِقِینَ وَالصَّادِققَاتِ وَالصَّابِرِینَ وَالصَّابِرَاتِ وَالْخَاشِعِینَ وَالْخَاشِعَاتِ وَالْمُتَصَدِّقِینَ وَالْمُتَصَدِّقَاتِ وَالصَّائِمِینَ وَالصَّائِمَاتِ وَالْحَافِظِینَ فُرُوجَهُمْ وَالْحَافِظَاتِ وَالذَّاکِرِینَ اللَّهَ کَثِیرًا وَالذَّاکِرَاتِ أَعَدَّ اللَّهُ لَهُمْ مَغْفِرَهً وَأَجْرًا عَظِیمًا ﴿۳۵﴾ سوره احزاب

✍️ به نام  خداوندی که همه انسان‌ها را از «نفس واحدی» آفرید و آن‌ها را برای هدفی مشخص در این جهان قرار داد . 

 زن به عنوان نیمی از پیکره اجتماع و جامعه، در طول تاریخ بشریت همواره کانون توجهات جوامع بشری بوده  و امروز نیز در جوامع مختلف به موضوعی پرمناقشه تبدیل گشته است. 

 

🔻در زمانه‌ای که رسانه‌های قدرت و ثروت، تفکر را از بشریت سلب کرده و با ایجاد سوالات کاذب و جواب‌های دروغین راه اغوا کردن توده‌های مردم را در پیش گرفته‌اند، مردان و زنان طالب حقیقت، همیشه در یافتن حقیقت پیش می‌روند. آن چه مهم است و  به دنبال آن هستیم  پیداکردن سوال، قبل از رسیدن به جواب است و بعد از آن  بدانیم که آن را باید از چه کسی پرسید؟

 🔸سوال  از برخی جریانات مدعی حقوق زن که بر آنند تا هر گونه تبعیض و تفاوت اجتماعی بین زن و مرد را نفی کنند و نیز سوال از جریاناتی تحت همین عنوان اما با نگاهی متفاوت نسبت به فمینیست‌های غربی که صرفاً به تخطئه دین و متدینین در این موضوع می پردازند . 

🔸سوال از نگاه سنتی حاکم بر بسیاری از متدینین که در نسبت با حقیقت اسلام پر از اشکال بوده و هست و می‌دانیم که استفاده از آن برای نفی یا تحریف آموزه‌های دینی امری است که بیشتر از آن که در جهت استیفای حقوق زنان باشد، در جهت انزوای دین بوده است و آفاتی که متوجه جامعه و زنان می‌شود به هیچ وجه مورد توجه آنان نیست و  این جریان برای رسیدن به هدف مذکور  هر گونه هزینه‌ای را به جامعه تحمیل می‌کند.

🔸ما بر آن شدیم تا بدون تعصب‌های متحجرین و متجددین با ایجاد سوالات اساسی و نه کاذب و یافتن پاسخ‌های حقیقی و نه دروغین، گمشده و حقیقت را از متن اسلام راستین بیابیم تا حدّ زن مسلمان را درست و حقیقی تشخیص دهیم و هویت والاى زن اسلامى را آن‌چنان زنده کنیم که چشم دنیا را به خود جلب و راهگشای حقیقت جویان شود . 

🔸این که روز ولادت حضرت فاطمه‌ی زهرا (سلام الله علیها) روز زن نام‌گذاری شده است، مسئولیت و تکلیف بزرگی بر دوش ما نهاده که می‌خواهیم با شناخت و عمل به آن این الگوی دوران را به همه معرفی کنیم. 

🔸جمعی گرد هم آمدیم و با هم به گفت‌وگو و مطالعه پرداختیم و  می‌خواهیم موج دیگری را باهم آغاز کنیم . 

🔸موجی که آغازگر آن فاطمه است ……… 

 

ستاد موج فاطمی