درباره ما

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان در سال ۷۶ توسط امیرحسین کمیلی، بابک حیدری، مهدی کاظمی، محمدرضا عمانی، حمزه ابوالقاسمی، حسین ربانی و میثم نیلی در دانشگاه صنعتی اصفهان مجوز فعالیت گرفت.

تشکل جامعه اسلامی دانشجویان(جاد) دانشگاه صنعتی اصفهان جزء دفاتر قدیمی و اثرگذار اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در سراسر کشور بوده است. لازم به ذکر است اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در سال ۶۸ در دانشگاه تهران فعالیت خود را آغاز نمود و در حاضر به عنوان بزرگترین تشکل دانشجویی کشور شناخته می‏شود.

جامعه اسلامی دانشجویان از تفکرات امام خمینی و رهبر معظم انقلاب به عنوان ولی و سرپرست جامعه اسلامی و از تفکرات شهید مظلوم دکتر بهشتی به عنوان مبنای تفکرات تشکیلاتی و از تفکرات شهید معلم مرتضی مطهری به عنوان مبنای تفکرات معرفتی استفاده می‏کند. (این ۴ بزرگوار را به عنوان رهبران معنوی این تشکل به حساب می‏آیند.)

رسالت اصلی تشکل جامعه اسلامی دانشجویان تربیت نیروی تراز و اثرگذار انقلاب در راستای تمدن نوین اسلامی می‏باشد. هویت این تشکل دانشجویی بر سه حوزه آموزش ، تشکیلات و سیاست پایه ریزی شده است که اجمالا می توان این گونه برداشت کرد که نیروی ورودی جامعه اسلامی دانشجویان باید آموزش های لازم در مبنای فکری ، عقیدتی و تشکیلایی دیده باشد تا بتواند به عنوان نیروی تراز انقلاب بر جامعه اش اثر گذار و جامعه را در مسیر پیمودن به سمت تمدن نوین اسلامی از روشن کند و در یک کلام بصیرت دهی به عموم مردم که خود نیز نباید غافل از شود که دگر سازی بدون خود سازی میسر نیست.

حضرت آقا درسال ۸۴ در دیدار با فرزندان خود در تشکل جامعه چنین می فرمایند: من تشکل شما را هم که دوست دارم بخاطر همین است، این جهت گیری درست که با رفت‌وآمد انسان‌ها و سلایق مختلف عوض نمی‌شود، این را مغتنم بشمارید.

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان از تشکل های اثرگذار در طول مدت ۲۰ سال فعالیت خود در دانشگاه ، شهر وکشور بوده است. نمونه ای از فعالیت های این تشکل دانشجویی به شرح زیر است:

  • همایش بالهای معرفت در اواخر دهه ۷۰ (وحدت حوزه و دانشگاه) با حضور علامه مصباح یزدی
  • مجمع صاحبان بصیرت با عنوان مطالبه گری از مسئولین نظام
  • اردوی زیارتی کربلای معلی با عنوان کنگره عرش که ۶ دوره آن از سال ۸۲ تا ۹۲ برگزار شده است که به عنوان برترین طرح فرهنگی وزارت علوم نیز شناخته شده است.
  • برگزاری نشست های سیاسی با عنوان زمانی برای رویش برای انتخابات سال ۸۴ در سطح دانشگاه و شهر

 

اعضای شاخص و قدیمی :

دکتر حسین ربانی : عضو هیئت موسس ، دبیر کل اسبق اتحادیه جامعه اسلامی ، مشاورجوان سابق وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پژشکی اصفهان

مهندس امیر حسین کمیلی :  عضو هیئت موسس ، مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان، مدیر مسئول رویش نیوز

مهندس مهدی کاظمی : عضو هیئت موسس ، معاونت اسبق فرهنگی- اجتماعی سازمان فرهنگی – تفریحی شهرداری اصفهان

مهندس بابک حیدری: عضو هیئت موسس، مدیر برنامه ریزی معاونت بهره برداری و مدیر بهبود فرایند گروه صنایع گیتی پسند

مهندس میثم نیلی:  عضو هیئت موسس ، دبیر کل اسبق اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان ، مدیرمسئول رجانیوز، مشاور وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت نهم، مدیر عامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی، عضو فعلی شورای مرکزی جبهه پایداری انقلاب اسلامی

مهندس ابراهیم شمشیری : دبیر کل اسبق اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان ، مدیرکل امور کتابخانه‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور

دکتر علیرضا معاف: سردبیر ۹ دی ، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید شریف

مهندس مجتبی شاهمرادی: سردبیر سابق اصفهان زیبا، مدیر مسئول انتشارت آرما

علیرضا شفاه : مدیر مسئول سابق انتشارات روزنامه ایران

دکتر شبیر فیروزیان: عضو هیئت علمی دانشگاه امیرکبیر

دکتر محمدحسین ساعی: عضو هیئت علمی دانشگاه صدا وسیما

مهندس محمدجواد براتی : مدیر روابط عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان

مهندس مهدی شایسته فر: مدیر عامل کانون نخبگان اصفهان

دکتر علی جوادی: دبیر کل اسبق ااتحادیه جامعه اسلامی

 

دبیران این تشکل دانشجویی از ابتدا تاکنون :

مهدی کاظمی (دبیرهیئت موسس ۷۸-۷۶)، حسین ربانی (۷۹-۷۸)، مجتبی شاهمرادی (80-79)، میثم نیلی (81-80)، روح الله بهنام نیا (82-81)، مهدی ابراهیم زاده (82)، محمدضا گوهریان (سه ماه)، روح الله میرزا امیری (84-83)،مهدی شایسته فر (85-84)، علی جوادی (86-85)، علی فتاحی (87-86)، هادی شهبازی (88-87)، علی عباسی (سه ماه)، سید علی موسوی (89-88)، امیرکوهی (۹۰-۸۹)،علی‏ اصغر جاویدپرور (91-90)،رضا جواد محب (92-91)، سید محمدرضا جمدی (92)، رامین اسلامی (سه ماه)، سعید نادری (94-93)، جواد هاشمی (95-94 و ۹۶-۹۵)، امیرحسن نواب (۹۷-۹۶)، علی قانعیان (۹۸-۹۷)، رضا ندری (۹۹-۹۸) و دبیر فعلی این تشکل دانشجویی رضا ندری می باشد.